TIK w edukacji – szkolenia

Bezpłatne internetowe narzędzia TIK w pracy nauczyciela

 

Jednym z celów, dla których powstała nasza Fundacja jest tworzenie warunków do rozwoju nowoczesnego systemu edukacji poprzez m. in. upowszechnianie wiedzy na temat nowoczesnych metod kształcenia oraz innowacji w edukacji.

Coraz lepiej wyposażone szkoły stanowią dopiero punkt wyjścia dla nowoczesnej edukacji. Realny wpływ na jakość nauczania ma nie samo narzędzie, ale nauczyciel, który potrafi właściwie się nim posługiwać. Dla uczniów na każdym etapie edukacyjnym komputer, tablet czy smartfon stały się urządzeniami, z których korzystają intuicyjnie. Z łatwością zakładają konta w serwisach społecznościowych, kontaktują się ze sobą poprzez komunikatory, przesyłają zdjęcia, piszą na blogach…
Warto zastanowić się jak można wykorzystać pasję, z jaką uczniowie korzystają z nowoczesnych technologii do tego, aby łatwiej i chętniej się uczyli.

Technologie Informacyjno Komunikacyjne (TIK) to nie tylko sprzęt, ale również szereg narzędzi, które stwarzają nauczycielowi szansę na uatrakcyjnienie lekcji i większe zaangażowanie uczniów w proces edukacyjny. Wiele aplikacji jest darmowych i właśnie opierając się na nich opracowaliśmy program szkoleń skierowany dla nauczycieli pragnących poszerzyć swoje umiejętności w zakresie wykorzystania TIK w swojej pracy.

Zajęcia w proponowanych szkoleniach prowadzą certyfikowani trenerzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w codziennej pracy wykorzystują poniższe narzędzia.