Finał II edycji projektu poświęconego Papieżowi – Polakowi pod hasłem „Wy jesteście przyszłością świata!”

12 maja w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu miał miejsce finał II edycji projektu poświęconego Papieżowi – Polakowi pod hasłem „Wy jesteście przyszłością świata!” organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia” w partnerstwie z tyniecką Fundacją „Chronić Dobro”. Wzięli w nim udział laureaci czterech konkursów organizowanych w ramach tegoż projektu. Były to:

  • Konkurs literacki „Jan Paweł II we wspomnieniach mieszkańców Małopolski”,
  • Konkurs literacko- plastyczny na album pod hasłem „Papież tolerancji – pielgrzymki Jana Pawła II”,
  • Konkurs recytatorski „Poezja Karola Wojtyły”,
  • Konkurs wiedzy o życiu, twórczości i działalności Karola Wojtyły.

II edycja projektu realizowana była pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Uroczystość rozpoczął modlitwą do Świętego Jana Pawła II opat tyniecki O. Szymon Hiżycki OSB. Następnie O. Zygmunt Galoch OSB przedstawił krótki rys historyczny związków Tyńca z Tuchowem. Gościem specjalnym spotkania był O. Leon Knabit OSB, który we właściwy sobie humorystyczny sposób wspominał liczne spotkania z Karolem Wojtyłą.

W trakcie uroczystości zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego, który odbył się 24 marca w Tyńcu: Kacper Siedlik ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie, Dominika Wiewióra ze Szkoły Podstawowej w Męcinie, Joanna Janus i Joanna Krzyżanowska z Zespołu Szkół w Niepołomicach. W trakcie muzycznych przerw mieliśmy możliwość wysłuchania kwartetu dętego ze Szkoły Muzycznej w Tuchowie prowadzonego przez pana Grzegorza Kluzka, w składzie: Anna Sikorska, Patrycja Lisiak, Paweł Hołda, Szymon Niziołek.

Bohaterami uroczystości byli laureaci konkursów, którzy odbierali dyplomy i nagrody ufundowane m.in. przez Fundację „Chronić Dobro”, Wydawnictwo Benedyktynów „Tyniec”, panią Bogusławę Fulę z Księgarni „Bajka” w Tuchowie. Podziękowania za wkład pracy w przygotowanie uczniów otrzymali także nauczyciele.

W trakcie przerwy O. Zygmunt Galoch OSB oprowadził zebranych po opactwie i kościele św. Piotra i Pawła, zapoznając z historią tego magicznego miejsca.

Na zakończenie wszyscy zebrani przy akompaniamencie pana Grzegorza Kluzka zaśpiewali wraz z zespołem muzycznym „Barkę” – ulubioną piosenkę Ojca Świętego.

Uczestnicy mieli także możliwość skorzystania z poczęstunku ufundowanego przez panią Ewę Więcek – właścicielkę piekarni w Tuchowie oraz Dom Gości w opactwie tynieckim.

Gratulujemy laureatom konkursów oraz ich opiekunom i zapraszamy w przyszłym roku do udziału w III edycji projektu „Wy jesteście przyszłością świata!”.

W imieniu organizatorów:

Katarzyna Skrzyniarz

Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”

Zapraszamy do fotorelacji z przebiegu wydarzenia

« 1 z 2 »
« 1 z 2 »