O nas

 

Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia” została zarejestrowana we wrześniu 2015 i jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000573104.

W psychologii społecznej pojęcie „synergia” oznacza wspólne działania, które dają większe i lepsze efekty; efekt pracy zespołowej, który jest wyższy i lepszy niż suma efektów działań indywidualnych. Taki też jest główny cel pracy naszej Fundacji. Proponujemy udział w naszych przedsięwzięciach, współtworzenie innowacji w edukacji i kulturze, rozwój osobisty.

Pierwszym przedsięwzięciem, które zrealizowaliśmy jest cykl konkursów poświęconych Wielkiemu Polakowi – Karolowi Wojtyle. W pierwszej edycji projektu łącznie z etapem szkolnym udział wzięło ok. 400 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W roku 2016/2017 odbyła się druga edycja projektu, również w partnerstwie z Opactwem Benedyktynów w Tyńcu. Więcej o projekcie na stronie projektpapieski.wordpress.com.

W roku 2016 zrealizowaliśmy projekt „TIK dla nauczycieli i uczniów” dofinansowany ze środków programu „FIO Małopolska Lokalnie”, którego celem było przygotowanie nauczycieli do stosowania w swojej praktyce zawodowej dostępnych powszechnie, bezpłatnych programów internetowych uatrakcyjniających lekcje.

Kolejnym przedsięwzięciem była organizacja konkursu dla uczniów „Podróże dalekie i bliskie”. Uczestnicy projektu przygotowali prace literackie o ciekawych miejscach, które zwiedzali. Do prac dołączyli zdjęcia przedstawiające autorów w scenerii opisanej w tekście. Konkurs również ma charakter cykliczny – zapraszamy do udziału w kolejnej jego edycji.

Obecnie Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia” realizuje projekt dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich pod tytułem „Historia zatrzymana w kadrze…”. W projekcie uczestniczy 115 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Tuchów (powiat tarnowski, woj. małopolskie). Uczniowie pod opieką nauczycieli poszukują starych przedmiotów codziennego użytku oraz stare zdjęcia, opisują je fotografują lub skanują i spisują historie z nimi związane.